Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Stłuczka - sprawca wymusił pierwszeństwo i uciekł

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamiatają pod dywan ...
    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


    Komentarz


    • Generali przysłało mi dziś wycenę utraty wartości handlowej auta na 400PLN. Spodziewałem się raczej koło 1k. Ktoś ma jakieś doświadczenie jak to się liczy i ile tego powinno być?
      BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

      SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

      Komentarz


      • shado, ja tam w tym temacie to biorę co dają - bo naprawde ciężko cokolwiek wydębić
        Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
        Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
        ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

        TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


        Komentarz


        • Tylko, że zrobili wyceny niby 3 sposobami i wyszło im między 420 a 500PLN w związku z czym wypłacili 400 No to już mogli chociaż wyciągnąć jakąś średnią :szeroki_usmiech
          BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

          SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

          Komentarz


          • shado, wyciągnęli średnią i potrącili sobie co nieco za przeliczanie 3 sposobami, dlatego 400 :P a tak na serio to ja bym się kłócił, że mało
            رافال
            Spoty
            Cause freedom is a lonely road
            My O2FL

            Komentarz


            • No tylko żeby się kłócić to muszę mieć jakieś podstawy, a nie samo stwierdzenie, że za mało...
              BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

              SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

              Komentarz


              • shado, równie dobrze mogli Ci napisać, że auto jest naprawiane zgodnie ze sztuką i wymogami oraz na ori częściach i oni nie widzą powodu aby "utraciło" swą wartość.
                Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                Komentarz


                • Ale wtedy ja bym ich wysłał na drzewo
                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                  Komentarz


                  • Żeby nie zakładac nowego topicu - żonie w fabii jakis debil w nocy wytłukł szybe z tyłu, sprawa poszła z AC (sprawca nieznany), oddalem auto do ASO, dałem im pełnomocnictwo żeby miec problem z głowy, auto juz dawno zrobione a dzis dostalem pismo ze ASO wystawiło za to F-re na 1350 zł i ubezpieczyciel to akceptuje - WTF, 1350 za tylna szybe w fabii? :lol:
                    Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                    Komentarz


                    • rkb, może Ci lustro weneckie w ramach tylnej szyby założyli :diabelski_usmiech
                      رافال
                      Spoty
                      Cause freedom is a lonely road
                      My O2FL

                      Komentarz


                      • I niech mi ktos powie, ze zwykly mechanik nie wymieni takiej szyby taniej...

                        Komentarz


                        • octaviars1, samy byś to zrobił

                          Ostatnio wymieniałem w swoim "leśnym" aucie tj. caddy '96 przednią szybę (klejona) , powiem tak żadna filozofia bo najwięcej zabawy miałem z przeklejeniem naklejki z nr rej. Koszt szyby 190 zł + klej i podkład 50 zł ( z tymże kleju i podkładu to by mi jeszcze na 3-4 szyby starczyło) zajęło mi to 4,5 h. ale robiłem to pierwszy raz tak więc przy drugim trzecim razie pewnie zszedłbym do 1,5- 2 godzin.

                          Komentarz


                          • Boczna w drzwi do Fabii kosztuje okolo 140zl w ASO. Octavia cos tam wiecej. 800zl to kosztuje ta specjalna odbijajaca szyba do Octavii, ale na taka to pewnie trzeba bylo czekac kilka tygodni jakby polegla
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • Co to za moda na te tylne szyby? :shock: Ostatnio jadę... a przede mną gość A4 B6 tak samo pomyka bez tylnej szyby...
                              VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
                              Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

                              Komentarz


                              • alxxx, nowe trendy stylizacyjne :P producenci oferują usunięcie tylnej szyby w celu zwiększenia atrakcyjności samochodu :diabelski_usmiech
                                رافال
                                Spoty
                                Cause freedom is a lonely road
                                My O2FL

                                Komentarz


                                • Mam podobną sytuację (ale tylko częściowo).
                                  Mianowicie gość obtarł mi zderzak i zwiał. Świadek spisał nr rejestracyjny i nr telefonu do siebie i włożył mi za wycieraczkę.
                                  Zdarzenie miało miejsce w piątek, w niedzielę znalazłem kartkę, w poniedziałek policja przyjęła zgłoszenie.

                                  Teraz pytanie - czy żeby uderzać do ubezpieczyciela sprawcy najpierw policja musi go ustalić, czy powinienem to zrobić już teraz?

                                  Druga sprawa, zakładając że sprawca się przyzna itd itd to czy jest sens robić to gotówkowo? Bo szczerze przyznam, że najchętniej wziąłbym kasę i nie malował tego zderzaka. Problem w tym, że nie wiadomo jak to może być wycenione..
                                  Jest: Toyota Corolla 1.8 VVT-i, Jeep Grand Cherokee Overland 4x4 3.6L V6
                                  Była: Octavia II FL 1.2 TSI,

                                  Komentarz


                                  • Tu możesz sprawdzić, gdzie gość jest ubezpieczony:
                                    Link
                                    Zgłosić chyba możesz, ale nie sądzę by to coś dało dopóki się gość nie przyzna na policji.
                                    BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                    SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                    Komentarz


                                    • Dzięki shado, zprawdzałem na tej stronce - cały ten wątek czytałem wcześniej (jak jeszcze sam nie miałem obcierki) nie mniej jasno nie wynikało (w moim rozumieniu) kiedy się zgłosić do ubezpieczalni.

                                      Tak czy inaczej rozumiem, że czekać na wynik postępowania policji. Rozumiem, że nie ma jakichś terminów co do zgłoszenia szkody z OC sprawcy?
                                      Jest: Toyota Corolla 1.8 VVT-i, Jeep Grand Cherokee Overland 4x4 3.6L V6
                                      Była: Octavia II FL 1.2 TSI,

                                      Komentarz


                                      • Ja bym na wszelki wypadek zadzwonił do ubezpieczyciela i spytał o terminy, albo próbował zgłosić szkodę. Tak czy inaczej oni i tak nic nie zrobią jak gość się nie przyzna, albo nie przyjmie mandatu. U mnie przyjął mandat, a ubezpieczyciel i tak nie chciał wypłacić.
                                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                                        Komentarz


                                        • Dostałem wycenę TU: Koszt naprawy łącznie (brutto) 593,83.
                                          Dodam, że szkoda to przetarcie na lewej stronie tylnego zderzaka długości ok 20 cm - szerokości ok 1,5-2 cm.

                                          Pytanie na ile ta kwota jest sensowna przy takiej szkodzi? I ewentualnie w jaki sposób można tę wycenę teraz zanegować?

                                          Jeszcze jedno - w wycenie mam dopisek "W kosztorysie zastosowano urealnienie na części zamienne SKODA w wysokości 30,0%." - co to znaczy?
                                          Jest: Toyota Corolla 1.8 VVT-i, Jeep Grand Cherokee Overland 4x4 3.6L V6
                                          Była: Octavia II FL 1.2 TSI,

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X